“Eğitim gerçeklerin öğretilmesi değildir, düşünmek için aklın eğitilmesidir”. Einstein

Blog

VOOKS UYGULAMASIYLA ÇOCUK KİTAPLARI ELİNİZİN ALTINDA

Eklenme Tarihi : 11.03.2021 16:41:48

Ülkemizde her zaman şikayet ettiğimiz bir sorun vardır. O sorun her geçen gün kitap okuma oranımızın düşük olmasıdır. Peki bizler çocuklara nasıl kitap okuma alışkanlığı edindireceğiz?

VOOKS UYGULAMASIYLA ÇOCUK KİTAPLARI ELİNİZİN ALTINDA

 

Herkese Selamlar!

 

Ülkemizde her zaman şikayet ettiğimiz bir sorun vardır. O sorun her geçen gün kitap okuma oranımızın düşük olmasıdır. Peki bizler çocuklara nasıl kitap okuma alışkanlığı edindireceğiz? Biliyorum bu çok zor bir soru. Ama bir yerden başlamalıyız. Kitap okumayı çocuklara sevdirmek kolay değil ama elimizden gelenin en iyisini yapmalıyız.

 

Son yıllarda çocuk kitaplarına ilgi oldukça arttı. Bu bir anlamda iyi ama bir anlamda da kötü diyebiliriz. Çünkü herkes çocuk kitabı yazarı oldu ve kitaplar çıkardı. Nitelikli kitap aramak zorlaştı.

 

Sizlere faydasının olacağını düşündüğüm bir uygulamadan bahsetmek istiyorum. Bahsedeceğim uygulamayı ben çok beğendim. Bu uygulama hem günümüz çocukları için uygun hem de aileler için oldukça yardımcı olacaktır.

 

İngilizce çocuk kitaplarını internet veya uygulamadan okuyabileceğinizi söylesem ne dersiniz? "Vooks" uygulamasında çocuk kitaplarını okuyabilir, görebilir ve dinleyebilirsiniz. Uygulama, 2-8 yaş grubu için uygundur. Aslında dil gelişimi için oldukça ideal bir uygulama diyebiliriz. Çünkü genellikle öğretmenler veya aileler kendilerinin iyi derecede İngilizcede bilmediklerini düşündükleri için İngilizce kitap almak istemiyorlar ya da çekiniyorlar. Bu şekilde, çocuk pek çok beceriyi birlikte kazanmış oluyor. Uygulamayı çocuklarınızla birlikte kullanabilirsiniz. Çocuklarınız bu uygulamayı tek başına da kontrollü olmak şartıyla kullanabilir. Çocukların ekran saatlerine bu uygulama olsun ya da başka bir uygulama olsun dikkat etmeliyiz.

 

Öncelikle uygulama öğretmenler için ücretsizdir. Öğretmen değilseniz kayıt olduktan sonra ilk 30 gün ücretsiz olarak kullanabiliyorsunuz. 30 günden sonra belli bir ücretlendirme oluyor. Uygulamayı websitesinden kullanabileceğiniz gibi Android ya da IOS uygulamasını indirip de kullanabilirsiniz.

 

Vooks uygulamasının websitesini, sosyal medya hesaplarını ve örnek kitap videolarını aşağıda bulabilirsiniz. Sorularınız olursa bana email adresimden ya da sosyal medya hesaplarımdan ulaşabilirsiniz.

 

Website: https://www.vooks.com/

Instagram: @vooks

Facebook: https://www.facebook.com/vooks

Twitter: https://twitter.com/vooks

Örnek kitap videoları: https://www.youtube.com/watch?v=rBXHYfyt6Qw

https://www.youtube.com/watch?v=AyAHgkD-nMA

 

Instagram & Twitter hesabım: @zeynepreschool

Email: zeynepreschool@gmail.com


#vooks #vooksapp #çocukvekitap #onlineokuma #kitapuygulaması